czwartek, 16 lutego 2012

Rozwiązanie afery z lutowym KissBoxem!

Tak jak obiecałam, informuje Was o tym, czy faktycznie błyszczyk z IsaDory, jaki dostały dziewczyny, które zakupiły lutowego KissBoxa w tym również ja, jest przeterminowany. Tak jak myślałam- wszystko jest w porządku. Oto oficjalne oświadczenie, które skopiowałam ze strony: http://www.facebook.com/KissBox?ref=ts

Zamieszczamy Wam oficjalne stanowisko i informacje uzyskane od dystrybutora produktów IsaDora w Polsce – firmy Baltic Company:

„W celu uzyskania informacji dot. przydatności do użytku produktów przekazanych dla Klientów KissBoxa, zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii do właściciela marki w Szwecji. Otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

„Uprzejmie informujemy, że kody drukowane na naszych kosmetykach służą jedynie do identyfikacji konkretnej partii w procesie produkcyjnym. Termin przydatności produktów zależy wyłącznie od czasu, który minął od pierwszego ich otwarcia. W przypadku naszych tuszy do rzęs okres ten wynosi 6 miesięcy, a w przypadku błyszczyków Fruity Amazing Glaze Coconut - 12 miesięcy.
Jest nam bardzo przykro, że informacji o okresie przydatności po otwarciu brakowało na dostarczonych błyszczykach. Chcielibyśmy zapewnić, że zdarzyło się to po raz pierwszy. Jednocześnie, chcemy podziękować na zwrócenie na ten fakt naszej uwagi. Z pewnością pozwoli nam to uniknąć podobnych przypadków w przyszłości.
Sprawdziliśmy kody partii dostarczonych do Państwa produktów i możemy potwierdzić ich jakość oraz bezpieczeństwo użycia.”

Jeśli chodzi o internetowe strony dekodujące kosmetyki, to uzyskane za ich pośrednictwem informacje często mogą dotyczyć daty rejestracji formuły, bądź daty pierwszej serii produkcyjnej. Ani dystrybutor, ani producent kosmetyków nie gwarantują i nie ponoszą odpowiedzialności za poprawność funkcjonowania tych stron ani za informacje uzyskane za ich pośrednictwem.
Marka IsaDora zawsze dba nie tylko o najwyższą jakość ale również wykorzystuje wszelkie opinie i komentarze na tak by tworzyć coraz lepsze i cieszące się pełnym zaufaniem kosmetyki.
Chcąc podziękować za otrzymane opinie oraz udział w dyskusji, Firma Baltic Company zdecydowała przekazać wszystkim Paniom, które zakupiły trzecią edycję Kissboxa upominek w postaci naszego najnowszego tuszu do rzęs IsaDora - Big Bold Mascara.
Tusze zostaną Paniom dostarczone za pośrednictwem Kissbox, szczegóły przekażemy w najbliższym czasie.

Z poważaniem,
Baltic Company”

Dla uściślenia kwestii związanych z przydatnością:
W Internecie pojawiło się wiele wpisów dotyczących przydatności kosmetyku od jego otwarcia.
Poniżej komentarz do tych wypowiedzi:

„Co do nadrzędności PAO (Period After Opening – Okres przydatności po otwarciu) nad kodami umieszczonymi – sytuacja jest klarowna i zapisana w prawie polskim jak i unijnym (Pełna treść ustaw znajduje się w źródle - na samym dole wpisu).
Podanie terminu trwałości nie jest wymagane, jeżeli minimalny okres przydatności kosmetyku do użycia wynosi więcej niż 30 miesięcy. W tym przypadku należy umieścić znak graficzny (symbol otwartego słoika) oraz podać, wyrażony w miesiącach lub latach, czas, po jakim od otwarcia opakowania kosmetyk może być stosowany bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia użytkownika, tzw. PAO (Period After Opening). Jest to czas, w którym producent gwarantuje bezpieczeństwo zdrowotne kosmetyku.”

Dla zainteresowanych wnikliwym rozwinięciem tematu. Poniżej linki do tekstów ustaw (zarówno regulujących prawo w Polsce jak i w na terenie całej Europy) związanych ze sprawą:

1. Ustawa o kosmetykach: http://www.kosmetyczni.pl/pdf/Dz.U.%202001%20nr42%20poz.473.pdf
2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 marca 2005 r.: http://www.kosmetyczni.pl/pdf/Dz.U.%202005%20nr%2072%20poz.%20642.pdf
3. Council Directive 76/768/EEC: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ%3AL%3A2003%3A066%3A0026%3A0035%3Aen%3APDF
4. Directive 2003/15/EC: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ%3AL%3A2003%3A066%3A0026%3A0035%3Aen%3APDF
5. Stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego: http://www.kosmetyczni.pl/pdf/GIS_PAO_lip_08.pdf
6. Practical implementation of Article 6(1)(c) of the Cosmetics Directive (76/768/EEC): http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/cosmetics/files/doc/wd-04-entr-cos_28_rev_version_adoptee20040419_en.pdf

1 komentarz:

  1. poczytaj na blogach komentarze w notkach innych dziewczyn... one wchodzą w to głębiej, i jednak nie jest wszystko w porządku ;P

    OdpowiedzUsuń