czwartek, 12 grudnia 2013

Pomysł na prezent i nie tylko: "Poradnik perfekcyjna pani domu"

Cześć! :)
Święta zbliżają się wielkimi krokami i pewnie w Waszych głowach rodzą się pomysł na prezenty dla najbliższych. W dzisiejszym wpisie, chciałam bym dać Wam małą podpowiedź co do prezentu książkowego. Uważam, że książka zawsze była, jest i będzie dobrym prezentem. Jest czymś do czego po latach wrócimy z uśmiechem, co będzie mogło być zawsze z nami, niezależnie od tego w jakim krańcu świata się znajdziemy. Książka, którą dziś Wam polecę może być przykładem świetnego prezentu na całe życie dla naszych najbliższych, ale też dla nas. Chodzi mi o książkę "Poradnik perfekcyjna pani domu".


Program "Perfekcyjna pani domu" już od dłuższego czasu możemy oglądać na kanale TVN. Prowadzi go pani Małgorzata Rozenek. Osobiście zawsze imponuje mi perfekcyjnie zrobionym makijażem i fryzurą. Nie znam jej osobiście, ale czytając z nią kilka wywiadów, wydaje mi się, że jest fajną babką.
W książce znajdziemy rady, które pojawiły się w programie telewizyjnym, ale też zupełnie nowe rzeczy.

Książka kosztuje 49 złotych i 90 groszy. Egzemplarz, która ja mam , został kupiony w cenie promocyjnej 37 złotych. Płacimy za twardą okładkę, piękne wydanie i ponad 200 stron cennych rad. Na całość składa się 13 rozdziałów, z których 10 jest typowo poradnikowychMamy rozdział o: sprzątaniu, przedpokoju, kuchni, jadalni, salonie, sypialni, garderobie, pokoju dziecięcym, łazience, balkonie i tarasie, oraz na końcu znajduje się słowniczek. 
Podoba mi się początek książki, w którym pani Małgorzata pisze o swoich początkach bycia perfekcyjną panią domu.  Moją uwagę przykuły też zdania na końcu książki, a mianowicie:

"Sprzątanie nie jest celem. Celem jest ciepły, przytulny dom dla ciebie i twoich bliskich oraz dla przyjaciół, których zechcesz gościć"

Moim zdaniem są to bardzo ważne słowa. Bo przecież nie chodzi o to, żeby nasze życie kręciło się tylko w okół sprzątania. Kluczem jest dobra organizacja i wiedza. A przede wszystkim stworzenie w domu takich warunków, które sprawią, że nie będziemy chcieli z niego wychodzić. 

Przejdźmy teraz do omówienia pokrótce treści książki. Dominuje w niej mnóstwo opisów i zdjęć. Obawiałam się, że zdjęcia bedą  przeważały nad treścią. Na szczęście tak nie jest. Są one bardzo subtelne i nie przeszkadzają w odbiorze książki. Tworzą świetne uzupełnienie przekazywanych rad. 
Z książki dowiemy się m.in: jak zorganizować sobie sprzątanie, co powinniśmy robić codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu, a co sezonowo. Przeczytamy o produktach, który zastąpią nam chemiczne środki do czyszczenia. Wśród nich znajduje się np.cytryna, sól , czy też mleko.


Dowiemy się jak prawidłowo przechowywać żywność i jakie akcesoria przydatne są w kuchni.


Przeczytamy bardzo przydatne rady dotyczące wybawiania trudnych plam i dekorowania naszego domu na różne okazje.


Znajdziemy listę symboli ze wskazówkami dotyczącymi prania. Dowiemy się jak dbać o nasze ubrania, jak składać koszulę, czy też prześcieradło z gumką.


W książce znajdą też coś dla siebie miłośniczki kosmetyków. :) W książce znajdziemy rady co do przechowywania i trwałości szminek, czy też perfum.

Nie jest możliwe, abym pokazała Wam wszystkie cenne rady, które znajdują się w książce. Myślę jednak, że ta mała namiastka, którą tu widzicie wystarczy, aby zobaczyć jaką kopalnie wiedzy znajdziemy w tym poradniku.
Książka jest pięknie wydana, a treść napisania jest w sposób bardzo przystępny. Poradnik może stać się świetnym prezentem dla każdego niezależnie do wieku. Każdy znajdzie w nim coś, co pomoże mu w codziennym życiu. Uważam, że książka może być pozycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Znajdują się w niej rady, która przydadzą nam się zawsze. Nie jest to pozycja skierowana tylko dla bałaganiarzy. Książka kryje w sobie rady, które przydadzą się nawet najbardziej doświadczonym panią domu.

Bardzo polecam Wam  tę książkę. Warto kupić ją bliskim, lub sobie. Piękne wydanie, kryje w sobie skarbnicę wiedzy, dotyczącą naszego codziennego domowego życia.

Co sądzicie o tej książce? Zdradźcie też, jakie prezenty Wy kupicie w tym roku swoim najbliższym. :)

Życzę Wam udanych przygotowań do świąt! :) :)

6 komentarzy:

 1. kurcze, podoba mi się! chyba kupię mamie na święta... tylko czy jej się to spodoba? xd :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja mama, jest bardzo zadowolona z tej książki.

   Usuń
 2. Lubię ten program i oglądałam go namiętnie przed przeprowadzką ;D Chętnie sięgnę po ten poradnik ;)

  OdpowiedzUsuń