poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Pomarańczowe i niebieskie kafelki na paznokciach

Witam Was pierwszego dnia nowego miesiąca- kwietnia.
Mam nadzieje, że przyniesie nam dużo słońca i mile spędzonych dni. Aby wprowadzić trochę wiosny i koloru w nasze życie, mam dla Was ciekawy sposób na ozdobienie swoich paznokci. Jest łatwy i naprawdę, nie wymaga większej wprawy.


Aby wykonać takie właśnie ,,kafelki",jak to nazwała je moja koleżanka, potrzebujemy 4 dowolnych kolorów lakierów. Fajnie jeśli są w zbliżonej kolorystyce. Do tego czarny lakier i cienkim pędzelkiem i opcjonalnie jakiś nabłyszczacz lub utrwalacz.


Wystarczy teraz nałożyć na paznokieć wybrane kolory lakieru, tak jak nam wyjdzie, tutaj nie ważna jest precyzja. Dwa kolory na górze i dwa na dole. Kolory nakładamy jeden przy drugim. Aby nie było widać, granic między lakierami i ewentualnie jakichś naszych wpadek, przedzielamy je czarnymi liniami. Nie przejmujcie się, jeśli jedna wyjdzie Wam grubsza, inna chudsza, dłuższa lub krótsza. O to chodzi! Im mniej idealnie, tym ciekawiej ;). Kiedy wszystko dobrze wyschnie warto pomalować paznokcie, ulubionym nabłyszczaczem. I jak się Wam podoba?  Wśród moich znajomych ten manicure, zrobił furorę. 

Na koniec, jeszcze raz proszę Was o oddawanie głosów na moją mamę, która została nominowana do nagrody Super Belfer 2013. Głosy możecie oddawać tutaj: klik Szkoła Podstawowa-Krystyna Frydrychowska. Z góry dziękuję! ;)

6 komentarzy:

 1. Ciekawa propozycja =)
  lubię takie fikuśne twory na codziennym manicure
  wbrew pozorom nie wymagają zbyt dużo czasu
  i nie wiadomo jakich umiejętności
  a wyglądają fajnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, szczególnie druga wersja kolorystyczna;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie, ale chyba nie dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypominają mi mozaikę witrażową. Niebieskie śliczne!
  ~Poukładana

  OdpowiedzUsuń
 5. Druga wersja bardziej mi się podoba kolorystycznie:)

  OdpowiedzUsuń