środa, 16 lipca 2014

Szybkie, łatwe i efektowne fryzury, część 1.

Cześć!
Dzisiaj zapraszam Was na wpis, który przygotowałam razem z Kasią, która niejednokrotnie gościła na moim blogu. Tym razem zaprezentujemy kilka łatwych, szybkich i efektownych fryzur dla każdego i na każdą okazję. Aby je zrobić potrzebne są tylko: gumki, trochę wsuwek, szczotka i... tyle ;) Zapraszamy na część 1. :)


Pierwsza fryzura to nieco inna wersja dobrze wszystkim znanego warkocza. Aby ją wykonać trzeba rozczesać włosy i zrobić kucyk. Następnie dzielimy włosy na dwie części. Oba pasma zakręcamy w rulon, wykonując ruch w jedną stronę. Ja zakręcałam pasemka w prawo.

Kiedy oba pasemka są już zakręcone, trzeba je zapleść. Jedno pasemko przekładamy przez drugie w odwrotną stroną niż je wcześniej zakręcaliśmy, czyli w tym przypadku zaplatamy je w lewo. Następnie ponownie zakręcamy pasemka w prawo, aby wzmocnić warkocz. Potem znów przeplatamy w lewo i zakręcamy w prawo, aż do samego końca. Koniec włosów związujemy gumeczką.

Oczywiście im dłuższe włosy tym fryzura wygląda efektowniej. Jednak nawet przy tej długości, jest naprawdę ładnie.
A oto druga fryzura. Tutaj również musimy rozczesać włosy i związać je w kucyk. Następnie wybieramy sobie dość cienkie pasemko.
Wybrane pasemko zaplatamy w warkoczyk.

Gotowy warkoczyk oplatamy w okół gumki tak, żeby nie było jej widać. Przypinamy go wsuwką, aby dobrze się trzymał.

I w ten oto sposób mamy kucyk w nieco innym wydaniu. 

Fryzurę możemy urozmaicić, zaplatając warkocz z pozostałych włosów i dodając np. ozdobny kwiatek.

Trzecia i ostatnia dziś fryzura to koczek, zrobiony z dwóch warkoczyków. Podobnie jak w przypadku dwóch wcześniejszych fryzur musimy rozczesać włosy i związać je w kucyk. Dzielimy włosy na dwie części i zaplatamy z nich warkoczyki. Na koniec każdego warkoczyka zakładamy cienką gumeczkę w kolorze zbliżonym do koloru włosów.

Gotowe warkoczyki oplatamy w okół gumki. Najpierw jeden, a potem drugi i zabezpieczamy je wsuwkami.
Fryzura jest gotowa. Dla ozdoby można dodać np. kwiatek. :)
I to już wszystko na dzisiaj. Razem z Kasią zapraszamy Was na część drugą tego wpisu, który zostanie opublikowany za jakiś czas.

Która fryzura podoba się Wam najbardziej? :)

7 komentarzy:

 1. Bardzo ładne i proste w wykonaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Druga fryzurka mi się podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obydwie bardzo przypadły mi do gustu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie sa ekstra i sa łatwe do zrobienia :) muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń