środa, 4 kwietnia 2012

Godzina dla Ziemi

Już od kilku lat WWF organizuję tzw. Godzinę dla Ziemi, które polega na wyłączeniu światła o godzinie 20.30, 31 marca. Do akcji przyłączyć się może każdy. Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/o-akcji


W tym roku, już chyba po raz trzeci i ja wzięłam udział w tej akcji. Uważam, że powinniśmy wspierać tego typu akcje, dla dobra naszej Matki Ziemi. Zobaczcie jak wiele nam daje, jak bardzo ją wykorzystujemy i jak mało dajemy w zamian. Aby pomóc naszej Ziemi, wcale nie musimy wydawać pieniędzy, poświęcać nie wiadomo jak wiele czasu. Wystarczy tylko chcieć i wierzyć w to co się robi. Nie patrzmy na innych, zmiany zacznijmy od samych siebie bo warto!

W Rossmanie można było kupić za 5 złotych specjalną świeczkę, którą zapaliłam 31 marca o 20.30. Oprócz tego kupując świeczki, wsparłam Polskie niedźwiadki, których jest coraz mniej.

Ja popieram tego typu akcje. A co Wy o nich sądzicie?

3 komentarze:

  1. Również popieram. Chociaż gaszenie świateł raz do roku na taką skalę kosztuje więcej niż gdyby świeciły się przez tę godzinę, ale akcja zwracająca uwagę jest bardzo dobra.

    OdpowiedzUsuń
  2. Również popieram. Powinno więcej takich akcji powstawać. Niestety nikt nie ma większego wpływu na to co robią ludzie. Ty, ja pomożemy a co z resztą? No ale cóż od czegoś trzeba zacząć:) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. popieram, ja niestety swieczki nie zakupilam, ale czesto siedze przy swieczkach :)

    OdpowiedzUsuń