środa, 4 stycznia 2012

Bobbi Brown ,,Perfekcyjny makijaż" -książka

Cześć! Dziś chciałabym pokazać Wam jeden z moich prezentów gwiazdkowych. Jest to książka Bobbi Brown ,,Perfekcyjny makijaż". Autorka jest znaną na całym świecie makijażystką, która stworzyła markę kosmetyków Bobbi Brown cosmetics. Często gośći w najróżniejszych amerykańskich programach i jest redaktorem działu urody w ,,Today show".


Książka składa się z 2 części. Pierwsza część to podstawy, a druga to poziom mistrzowski.

Część pierwsza podstawy składa się z 8 rozdziałów:
1 rozdział nosi tytuł ,,Kurs makijażu"- dowiadujemy się w nim jak Brown zaczęła swoją przygodę z makijażem i dlaczego napisała taką książkę.
2 rozdział ,,Sprzęt i wyposażenie"- czytamy tu o niezbędnych zestawach w podróż, czy do szuflady. Mamy przewodnik po akcesoriach, rady jak myć pędzle i gdzie je kupować. Dowiadujemy się jak długo można korzystać z poszczególnych kosmetyków. itp.
3 rozdział ,,Skóra"- tutaj mamy rady o tym jak dbać o skórę wewnętrznie i zewnętrznie. Dowiadujemy się co szkodzi naszej skórze, jak ją pielęgnować, jak rozpoznać rodzaj naszej skóry, jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż, jak chronić twarz przed słońcem, co powinien zawierać doby krem itp.
4 rozdział ,,Twarz"- tu czytamy o przygotowaniu twarzy do makijażu, a także o dobieraniu podkładu, czy korektora. Na zdjęciach dokładnie widzimy jak powinno aplikować się podkład, róż, czy bronzer. Brown radzi co robić, gdy mamy problemy na twarzy np trądzik, czy zmarszczki itp.5 rozdział ,,Usta"- dowiadujemy się jakie kolory nam pasują, jak aplikować błyszczyki i szminki, a także jak utrwalać makijaż itp.
6. rozdział ,,Oczy"- czytamy o tym jakie cienie pasują do naszych brwi i oczu. Dowiadujemy się jak nadawać kształt brwiom, jak aplikować cienie, bawić się kolorami, wykonywać idealne kreski i tuszować rzęsy itp.
7 rozdział ,,10 kroków do doskonałego makijażu"- tutaj krok po kroku widzimy i czytamy jak stworzyć perfekcyjny makijaż.
8 rozdział ,,Makijaż specjalny'- czytamy o tym jak wykonać piękny makijaż na ślub, kiedy jesteśmy młode, mamy ciężki dzień, czy mam sporo zmarszczek itp


Część druga, mistrzowski poziom składa się z 4 rozdziałów:
9 rozdział ,,Sztuka makijażu"- dowiadujemy się jak zostać profesjonalistkami, gdzie szukać inspiracji, jak wkroczyć do świata makijażystów. Czytamy o tym czym różni się praca na pokazach mody, od tej w filmie. Brown radzi jak przygotować portfolio itp.
10 rozdział ,,Podstawowe narzędzia profesjonalisty"- dobrze skomponowany zestaw kosmetyków i akcesoriów pozwala nam, dobrze wykonywać prace makijażystki. O tym wszystkim, dowiemy się z tego rozdziału.
11 rozdział ,,Makijaż da zaawansowanych" - mnóstwo zdjęć, które znajdziemy w tym rozdziale, pozwalają czerpać inspirację to tworzenia własnych makijaży. Dowiadujemy się tu też jak wykonywać makijaż do sesji zdjęciowych, czy magazynów itp.
12 rozdział ,,Legendy i niezapomniane chwile makijażu"- tu czytamy jak zmieniał się makijaż w poszczególnych latach, poznajemy sławnych wizażystów itp
Książka kończy się podziękowaniami, a także propozycjami książek i stron skąd możemy czerpać wiedzę itp.

Ja jestem tą książką zachwycona i cieszę się, że ją dostałam. Polecam ją każdemu! Niezależnie czy ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z makijażem, czy jest już profesjonalistom. I młodsi i starsi znajdą tu coś dla siebie. Książka napisana jest ciekawie i naprawdę w ciąga. Nie ma tu zbędnych zdań. Z każdego zdania dowiadujmy się ciekawych rzeczy. Myślałam, że wiem już dość sporo o makijażu, ale dzięki tej książce dowiaduje się coraz więcej. Jest ładnie wydana i wzbogacona o wiele pięknych zdjęć. Jeśli chodzi o ceny to można ją kupić już za 48 zł, najdroższa jaką znalazłam kosztowała prawie 80 złotych. Ja polecam ją Wam gorąco i zapraszam do obejrzenia filmiku, w którym o niej mówię. Link znajdziecie po prawej stronie.

2 komentarze:

  1. pozycz na weekend:P hihi ja zastanawiam sie nad książka kozłowskiej- wspolpracującej z KOBO, dostepna w Naturach za ok 30 zł

    OdpowiedzUsuń
  2. Oo, a ja nie słyszałam o tej książce.

    OdpowiedzUsuń